پورتال سازمان آموزش وپرورش استان کرمانشاه
کدمطلب: TQSfseu5      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ ۱۱:۵۸:۱۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۸۰
مدیر آموزش و پرورش شهرستان گیلانغرب خبر داد:

تشکیل کلاس های آموزش خانواده در مدارس شهرستان گیلانغرب آغاز شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گیلانغرب گفت: موضوع مهم آموزش خانواده در مدارس باید با نگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تقویت شود زیرا خانواده در آموزش و تربیت فرزندان نقش مهم و موثری را بر عهده دارد.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان گیلانغرب، حشمت اله پارسا مدیر اداره آموزش وپرورش شهرستان افزود: در جامعه امروز، مدرسه رسالت تربیت کودکان و نوجوانان را در چارچوب هدف ها و برنامه های مشخص تربیت عمومی عهده دار است.
وی اظهار کرد: بسیار هستند پدر و مادرهایی که به اتکای تعلیم و تربیت رسمی و مدرسه ای مبنی بر اینکه مسئله تعلیم و تربیت اصولا به مدرسه محول شده است، از کنار مهمترین نیازهای رشدی فرزندان خویش بی توجه می گذرند و در امر تربیت فرزندان خود عملا نقش موثری را به دوش نمی گیرند.
وی با اشاره به نقش مهم به ارتباط بین خانه و مدرسه در رشد تربیتی و تحصیلی دانش آموزان خاطر نشان کرد: به همین دلیل طرح آموزش خانواده با هدف ایجاد پل ارتباطی مستمر بین خانه و مدرسه در راستای تعامل موثر و مفید تر اولیا با سیستم تعلیم و تربیت فرزندان در دستور کاری اجرایی مدارس کشور قرار گرفته است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان گیلانغرب بیان کرد: مدرسان مجری طرح آموزش خانواده در این شهرستان فرایند مسیر رشد و ویژگی های جسمی، روانی کودکان و نوجوانان را در هر دوره تحصیلی برای اولیا مطرح می کنند.
وی از آموزش مهارت های زندگی، آشنایی با سبک زندگی ایرانی - اسلامی، فراهم کردن زمینه تحکیم مبانی شخصیت و تقویت خود آگاهی در کودکان، نوجوانان و جوانان و چگونگی پیشگیری از رفتارهای پر مخاطره در فرزندان را از جمله محورهای آموزش خانواده در مدارس بیان کرد.
وی در ادامه به جذب مشارکت همه جانبه مردمی در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش در قالب انجمن اولیا و مربیان پرداخت و افزود: ایجاد تقویت و تحکیم روابط صمیمی بین اولیا و مربیان از یک طرف و فرزندان از سوی دیگر و آگاه ساختن والدین و مربیان نسبت به معارف اسلامی در راستای تربیت فرزندانی دین مدار و دین باور از دیگر کارکردهای آموزش خانواده در مدارس را تشکیل می دهد.
پارسا گفت: هر ساله طرح آموزش خانواده در مدارس این شهرستان اجرا می شود و هر واحدآموزشی ملزم است که نسبت به برگزاری این دوره اقدام نماید.
گفتنی است که شهرستان گیلانغرب دارای 6465 دانش آموز و 167 مدرسه است و درسال گذشته در 20 مدرسه کلاس های آموزش خانواده برگزار شد که 840 نفر از اولیا در این کلاس ها شرکت کردند.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه