پورتال سازمان آموزش وپرورش استان کرمانشاه
کدمطلب: qZdghsT5      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ۱۴:۲۶:۲۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۸۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در نشست خبری مبارزه با مواد مخدر

برای سلامت اجتماعی دانش آموزان همه دستگاه ها مشارکت داشته باشند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در نشست خبری مبارزه با مواد مخدر که با حضور مدیران کل ورزش و جوانان و رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد از عزم جدی دستگاه متبوع خویش برای مقابله با آسیب های اجتماعی خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، سلیمان محبی با اشاره به جمعیت 320 هزار نفری دانش آموزان استان افزود: غیر از جمعیت دوره ابتدایی، سایر دانش آموزان زیرپوشش آموزش های مربوط به اعتیاد و مواد مخدر قرار دارند و سالانه در قالب برنامه های فرهنگی، ورزشی مضرات و آسیب های اعتیاد برای آنها تشریح می شود.
محبی گفت: براساس بررسی های انجام شده در خانواده هایی که سطح آگاهی و سواد پایین است، زمینه بروز آسیب های اجتماعی نیز به تبع بالا می رود که در این ارتباط افزایش سطح باسوادی مردم استان در اولویت آموزش و پرورش قرار گرفته است.
وی رتبه استان کرمانشاه در سال 92 در زمینه باسوادی را 27 در کشور دانست و گفت: با تلاش های صورت گرفته این رتبه در سال 95 به پنجم کشور کاهش یافته و این نشان می دهد که میزان جمعیت با سواد استان افزایش یافته است.
محبی ارتقای سطح آگاهی مردم نسبت به آسیب های اجتماعی را از اهداف اصلی آموزش و پرورش دانست و افزود: در قالب نشست های تخصصی، دوره های مشاوره، کتاب و رسانه ها نسبت به آموزش مخاطبان و آشنایی آنها با آسیب های اجتماعی اقدام می کنیم.
وی به تدوین 6 عنوان کتابچه آموزشی و پیشگیری از اعتیاد، مهارت های زندگی و فرزند پروری در آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: این کتاب ها برای استفاده کل کشور در اختیار ادارات آموزش و پرورش دیگر استان ها نیز قرار گرفته است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در این نشست در پاسخ به سوالی در مورد آمار دانش آموزان مبتلا به اعتیاد در استان نیز گفت: دانش آموزان مبتلا به اعتیاد در کشور و استان شناخته شده نیستد و نمی توان این آمار را هم به دست آورد.
محبی اعلام آمار دانش آموزان معتاد را نوعی سیاه نمایی و بزرگنمایی دانست و افزود: این نوع سخنان و آمارها جنبه علمی ندارد و دقیق نیست.
وی اضافه کرد که در همه مدارس مشاور داریم تا اگر دانش آموزی نیاز به مشاوره داشته باشد توسط مشاور راهنمایی و هدایت شود.
محبی همچنین گفت که دانش آموزان در معرض خطر در استان وجود دارند که این افراد را شناسایی و زیرپوشش آموزشی و حمایتی قرار داده ایم تا از آسیب مصون بمانند.
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، آموزش و پرورش در سطح استان 300 مکان ورزشی و کانون فرهنگی تربیتی، اردوگاه و پژوهش سرا دارد و در طول سال برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی در این اماکن برگزار می شود.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه