پورتال سازمان آموزش وپرورش استان کرمانشاه
اخبار مهم:

اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی استان دارای 27 هزار و 629 فرهنگی شاغل و 317 هزار و 216 دانش آموز می باشد که در 4600 مدرسه فرآیند مقدس تعلیم و تربیت را به انجام می رسانند. از این تعداد دانش آموز 85 / 53 درصد در دوره ابتدایی، 52 / 22 درصد در دوره متوسطه اول، 59 / 14 درصد در متوسطه دوم نظری، 99 / 1 درصد در فنی و حرفه ای، 97 / 2 درصد در کاردانش، 04 / 0 درصد در کشاورزی و 03 / 4 درصد در پیش دبستانی حضور دارند. از مجموع کارشناسان این اداره کل 20 / 58 درصد لیسانس، 06 / 12 درصد فوق لیسانس، 25 / 0 درصد دکتری، 17 / 12 درصد دیپلم، 24 / 15 درصد فوق دیپلم و 1 / 2 درصد کمتر از دیپلم می‌باشند.

منشور اخلاقي اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه

1. رعايت پوشش مناسب و آراستگي ظاهر مطابق با شئونات اسلامي 2. رعايت نظم و انضباط اداري و حضور به موقع در محل كار 3. رعايت عدالت و پرهيز از تبعيض در انجام امور مراجعين محترم 4. حفظ حرمت همكاران اداره و مراجعين محترم 5. انجام امور مربوط به ارباب رجوع در اسرع وقت 6. ارائه راهنمايي هاي لازم به ارباب رجوع با كمال متانت و خوشرويي 7. رعايت قوانين و مقررات 8. تلاش لازم براي حفظ اموال، اسناد و وجوه دولتي و جلوگيري از وارد آمدن خسارات به اموال دولتي 9. رعايت اصل صرفه جويي ، جلوگيري از اسراف و حيف و ميل در امكانات و وسايل اداري . 10. رعايت سلسله مراتب اداري 11. رازداري ، حفظ اسرار و اسناد محرمانه 12. خودداري از ايراد تهمت ، افتراء و هتك حيثيت 13. استفاده صحيح از مقام و موقعيت اداري 14. تلاش براي انجام به موقع امور و خودداري از كم كاري و سهل انگاري 15. خودداري از تسليم مدارك و اسناد سازمان به اشخاصي كه حق دريافت آن را ندارند 16. خودداري از انجام اموري كه مظاهر فساد اداري محسوب مي گردد 17. انجام امور مربوطه بر اساس زمانبندي مشخص و جلوگيري از انجام امور به صورت سليقه اي 18. پرهيز از استعمال دخانيات در محل كار 19. احساس مسئوليت نسبت به اهداف سازمان 20. وفاداري به نظام مقدس انقلاب اسلامي ، دولت كريمه جمهوري اسلامي و پرهيز از انجام اعمال مغاير با اهداف نظام اسلامي.

معرفی استان و شهرستان ها

استان كرمانشاه با مساحت 24640 كيلومتر مربع،‌ تقريباً 5/1 درصد از كل مساحت كشور را به خود اختصاص داده است. اين استان در غرب ايران قرار گرفته و از شمال با استان كردستان، شرق با استان همدان، از جنوب شرقي با استان لرستان و از جنوب با استان ايلام همسايه بوده و از غرب نيز با كشور عراق هم جوار است. شهرستان ها و مناطق تابعه استان: استان كرمانشاه داراي شهرستانهاي: كرمانشاه، اسلام آبادغرب، گيلان غرب، سرپل ذهاب، قصرشيرين، صحنه، هرسين، كنگاور، سنقر و كليايي، جوانرود، پاوه، روانسر، ثلاث باباجاني و دالاهو و همچنين مناطق: بيستون، دينور، حميل، ماهيدشت، گهواره، نوسود، باينگان و گواور مي باشد.

آخرین اخبار